Współpraca, która procentuje. 
Reklama, która działa.

Optymalizacja stron

Optymalizacja stron internetowych dzisiaj jest kluczowa. Dlaczego? Ponieważ nigdy dotąd czas nie był tak ważny jak teraz. Użytkoniwk, a więc Twój klient - nie ma czasu na długo wczytujące siętreści Twojej strony internetowej. Chce efektu tu i teraz i to szybko.

Wiemy doskonale od dawna, że Google także bierze to pod uwagę i wymaga od witryn szybkiego ładowania. Jako Agencja wyszliśmy już w 2019 roku na przeciw i zaczeliśmy budować super szuybkie strony internetowe, które spełniają wymagania Google, ale także szybko się ładują i nie drażnią klientów. Ci ostatni zdecydowanie gorzej reagują na witryny, które wolno się wczytują, wiemy to, bo zbadaliśmy ich zachowania.

Niżej pokazujemy wyniki zarówno swojej strony www, jak i przykładowe realizacje u klientów.

Sprawdź, zobacz i nie wierze na słowo. Liczbą się konkrety.

Nasze wyniki mówią same za siebie, ale nie musisz wierzyć na słowo, sprawdź w realizacje i sam oceń. Twoja strona może być równie szybka.Skontaktuj się z nami, a przekonasz się jakie to proste.

Realizacje u klientów

Copyright by Marketing Consulting. Agencja Marketingu Internetowego

Optymalizacja stron internetowych.

Wszyscy obecnie zachodzą w głowę jak przyspieszyć swoją stronę. Jak sprawić, aby była szybsza. Zacznijmy zatem od początku czyli czym jest Web Vitals

Web Vitals

Podstawowe wskaźniki zdrowej witryny. Tak w skrócie można ocenić ten zakres.

  • Farba o największej zawartości (LCP)
  • Opóźnienie pierwszego wejścia (FID)
  • Skumulowane przesunięcie układu (CLS)

LCP mówi nam o tym jak szybko główna widoczna część strony internetowej jest dostępna dla użytkownika.
Czy nie jest blokowana i czy jej wyświetlanie jest priorytetowe, tak aby odbiorca szybko mógł zacząć przeglądać stronę www.

Poniżej skupimy się na różnych czynnikach i sprawdzimy jak możemy przyspieszyć Twoją stronę internetową WordPress.

Jak przyspieszyć stronę WordPress?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Najczęsciej osoba bądź firma posiada stronę interntową z CMS WordPress i szuka sposobów jej optymalizacji. Zaleznie jednak od tego czy witryna powstała za pomocą Gutenberga, kupionego szalonu WordPress czy też buildera (których na rynku jest całkiem sporo) to droga optymalizacji takiej strony, aby ją przyspieszyć jest zdecydowanie różna.

Czasami wystarczy zadbać o to, aby priorytety ładowania były odpowiednie. To co klient wchodzący na stronę widzi jako pierwsze, powinno być ładowane bez przeszkód. Nie może dochodzić do sytuacji w której zbyt wolna strona WordPress łąduje zbędne zasoby (pliki css i js) które opóźniają generowanie najwazniejszej widocznej od razu treści.

Co się składa na taką treść? Np slider, motto / slogan firmy więc co za tym idzie także czczionka. Dlaczego o niej piszemy? bo jej szybkie załadowanie jest ważne. Preload font - to temat, którym warto się zainteresować, aby czionki ładowały się szybko, najlepiej lokalnie albo poprzez szybki CDN.

Przyspieszenie strony WordPress a wtyczki?

Wiele osób zastanawia się, która wtyczka do przyspieszenia WordPressa jest najlepsza. Porównują wtyczki i podczas testów okazuje się, że efekty nie są do końca zadowalające. Pytanie brzmi dlaczego? Odpowiedź jest prosta, często kupione gotowe szablony sa przeładowane skryptami i mozliwościami, których potem nie wykorzystujemy. atem i dobre luib bardzo dobre wtyczki przyspieszające WordPressa mogą nie zadziałać idealnie w 100% dając wysokie wyniki w Google Page Speed.

Warto wtedy zlecić napisanie strony lekkiej i bez zbędnych fajerwerków - elastycznej i szytej na miarę. Wówczas efekty gwarantowane i szybka strona WordPress jest w zasięgu naszej ręki.

crossmenu